جزئیات سازه های پارچه ای

سازه های پارچه ای از چندین سال پیش مورد استفاده میگرفتند، بدین معنا که قدمت آن ها به هزاران سال قبل بر می گردد. همچنین نزدیک به چند دهه است که سیستم سازه های کششی یا غشایی با توجه به ویژگی های خاصی که دارند از همین روی در صنعت ساختمان مورد توجه قرار گرفته اند.

از این سازه ها می توان به عنوان پوششی در محل و مکان های گوناگونی استفاده کرد که شامل بناها، استخرها، زمین های بازی و ورزشی، پیاده روها، باغ ها، تراس ها و پارکینگ و … می باشد و حتی می توان با اجرای ایده های خلاقانه و با طرح های زیبای نورپردازی یک فضای زیبایی را برای شهر ایجاد کرد و آن محل را مطلوب و شاخص جلوه دهید.

معمولا مصالحی که در اینگونه سازه ها استفاده می شود پارچه ای هستند که اگر بخواهیم آن را مورد بررسی قرار دهیم چه از نظر زیبایی شناسی و چه از نظر کارایی و عملکرد با دیگر مصالح مختلف و رایج در دنیا که در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند تفاوت خواهند داشت.

سازه های کششی به دلیل ویژگی خاص ساختاری و خواص فیزیکی و شکل هندسی که دارند با دیگر سازه ها تفاوت دارند و از آن ها می توان به عنوان سازه های دائم یا موقت استفاده کرد، حتی چنین سازه هایی قابلیت جا به جا شدن به مکانی دیگر را خواهند داشت.

به دلیل نوع پارچه ای که در چنین سازه هایی استفاده می شود، این سازه ها نه تنها سبک هستند بلکه ظاهر زیبایی هم خواهند داشت و نیمه شفاف بوده و دارای طول عمر بالایی می باشند و حتی از نظر اقتصادی هم بهینه می باشند.

قابل ذکر است که برای ساخت چنین غشاها و سازه های کششی از مواد گوناگونی استفاده می شود و هریک از آن ها جزئیات و خواص متفاوتی دارند که تفاوت آن ها در نوع پارچه ای می باشد که در آن استفاده می شود که مجریان چنین پروژه هایی باید نکات مربوط به هریک از آن ها را بدانند و آن را به دقت اجرا نمایند.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست