جوش اتصال سازه های پارچه ای

کیفیت جوش اجزاء فولادی سازه پارچه ای

کیفیت اتصالات و جوشکاری در سازه های پارچه ای

در این مبحث قصد داریم درباره ی کیفیت اتصالات و جوشکاری در ساختارهای فولادی به کار برده شده در سازه های چادری مواردی را بیان کنیم که این مورد جزء مهم ترین موارد در پایداری یک سازه چادری مناسب می باشد و این مورد هم می تواند در عملکرد سازه ها به ویژه در وقوع بحران و بارهای ناگهانی تاثیر به سزایی داشته باشد.

واضح است که اگر جوش های اجزاء فولادی به کار برده شده در سازه های چادری دارای کیفیت و ابعاد مناسبی نباشند آنگاه هیچکدام از اجزای سازه های چادری (مانند بادبندها) عملکرد خوبی نخواهند داشت و حتی شاید بتوان گفت عملا بی تاثیر خواهد بود.

در ساخت و اجرای پروژه های سازه های چادری مهم ترین مسئله ای که در نظر گرفته می شود، رفتار اتصالاتی می باشد که از آن ها برای ساخت اعضای مرکب در محل گره ها استفاده می شود که در هنگام طراحی و اجرای پروژه بایستی حتما در نظر گرفته شود.

پیچ و پرچ و جوش ابزار و وسایلی می باشد که از آن ها برای ساخت اعضای سازه چادری و همچنین اتصالات سازه چادری استفاده می شود.

برای آن که بتوان یک سازه چادری را با موفقیت ایجاد کرد و همچنین به منظور دستیابی به یک جوش خوب در اجزای مختلف، شرایط متفاوتی وجود دارد که باید حتما در نظر گرفته شود.

برای تولید و ساخت اجزاء فولادی که برای سازه های چادری استفاده می شود، بهتر است به جای استفاده از جوش کارگاه نصب از جوش کارخانه استفاده شود.

قبل از انجام فرآیند جوشکاری باید کنترل کیفی رو اجزاء صورت بگیرد که شامل بازرسی سطوح محل جوشکاری، بازرسی کیفیت سطوح برشکاری و بازرسی موادی می باشد که در این پروژه مورد استفاده قرار میگیرد.

کنترل کیفی که در هنگام جوشکاری اجزاء سازه های چادری صورت میگیرد شامل کنترل شرایط محل انجام جوشکاری از نظر دما، رطوبت و همچنین وضعیت نگهداری قطعات و موادی می باشد که در ساخت آن مورد استفاده قرار میگیرد.

کنترل ابعاد و موقعیت قطعاتی که عملیات حوشکاری بر روی آن صورت میگیرد هم باید در نظر گرفته شود و عملیات لازم مانند پیش گرمایش هم باید قبل از جوشکاری انجام شود.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست